Oran Cam Balkon

Oran Cam Balkon

Firmamız Ankara Cam Balkon, 1994 yılından bu güne güven ve istikrarla yoluna Cam Balkon ve duşakabin sistemleri üretimi yaparak günümüze dek gelmiştir. Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi'nde imalatını yapmış olduğumuz, ısı camlı cam balkon sistemleri, ısı camlı sürme cam balkon serisi, Demonte cam balkon serisi, sürme cam balkon serisi, kollu cam balkon serisi, kollu ısı camlı cam balkon serisi, katlanır cam balkon serisi, ispanyoletli cam balkon serisi, giyotin cam balkon serisi, ısı camlı giyotin serisi, hareketli küpeşte serisi, ısı camlı hareketli küpeşte sistemleri, PVC kapı ve pencere sistemleri, tente ve gölgelendirme sistemleri üretimi ile hizmet vermekteyiz.

İmalatını yapmış olduğumuz Cam Balkon ve Duşakabin çeşitleri ve profesyonel ekibimizle siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz. Firmamız keşif, proje, fiyatlandırma, montaj, nakliye ve servis hizmeti ücretsiz vermektedir. 
Oran ve Oran'ın tüm bölgelerine hizmet veren Ankara Cam Balkon, satış sonrası destek vererek müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktadır. Türkiye'nin en kaliteli cam balkon sistemlerini en uygun fiyata satan Ankara Cam Balkon, cam balkon konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. U Balkon, L Balkon, Oval Balkon ve Düz Balkonlarınızın ölçülerini sorunsuz bir şekilde alarak gününde teslim etmekteyiz. 
Ev, villa, daire,iş yeri ve ofisinize cam balkon yaptırmadan önce bizden yardım alabilirsiniz.

Cam Balkon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

1- Neden Cam Balkon Yaptırmalıyız.
Cam balkon sistemleri; günden güne kullanımı artan en popüler balkon kapatma sistemleridir. Sistemin yapısı balkonunuzun manzarasının kapanmasını en asgari seviyeye indirecek şekilde tasarlanmıştır. Yılın her ayında balkonunuzu en iyi şekilde kullanabilmeniz için en ideal sistem katlanır cam balkon sistemleridir.

2-Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

Cam balkon uygulamasında en önemli konu; montajı yapan ustanın tecrübesidir. Piyasanın en iyi sistemini dahi alsanız, montajın düzgün yapılmaması bu sistemden sağlayacağınız faydayı önemli ölçüde düşürecektir. Bu nedenle gerçekten cam balkon işi yapan firmaları tercih etmeniz önemli bir konudur.

3- En İyi Cam Balkon Sistemi Hangisidir.

En iyi cam balkon sistemi, evinize ve balkonunuza en uygun cam balkon sistemidir.Evinize bir kez yaptıracağınız bu uygulama için bu işte tecrübeli kişilerin tavsiyelerini dikkate almanız menfatinize olacaktır.

4- Katlanır Cam Balkon Ne Demek.

Bir çok ihtiyaca göre üretilmiş pek çok cam balkon modeli bulunmaktadır. Ev tipi balkonlarda en çok tercih edilen sistem; katlanır cam balkon modelleridir. Cam balkon sisteminin 50 ya da 60 cm boyutunda ki her bir açılan kanadının bir uçta toplanması mantığına dayanan balkon sistemlerine, katlanır cam balkon adı verilmektedir.

5- Cam Balkon Uygulama Alanları Nelerdir.

Konut Balkonları, Teraslar, Kış bahçeleri, Cafe – Restaurantlar, Oteller, Pastaneler, Mağaza vitrinleri vs. tahsis edebileceğiniz her alanda uygulayabilirsiniz.

6- Oval ve Köşeli Balkonlar Gibi Zor Şekle Sahip Balkonlara Uygulanabilir mi?...

Evet uygulanır. Ölçü alma esnasında oval balkonda ki birleşme açıları, açı ölçüm cihazları ile tespit edilir, alınan açılar imalat sırasında profilde, alınan derece ile kesilir ve alüminyum profiller birleştirildiği zaman balkonda ki yuvarlak şekli almış olur. Aynı teknik diğer açılarda ki balkonlar için de kullanılmaktadır. Katlanır Cam Balkon Sistemi her şekil ve açıda ki balkona uygulama yapabilmektedir.

7- Cam Balkon Sistemi Uygulandıktan Sonra Cam Temizliği Kolay mıdır?...

Katlanır Cam Balkon uygulamasında, kanatların tümü içeriye açılabildiği için, kapalı iken dışarıda kalan bölüm, camlar içeri katlanınca içeride olacağı için temizliği çok rahatlıkla yapılır, aynı zamanda balkonun içinde kalacağı için de güvenlidir.

8-Cam Balkon Sisteminde Yalıtım ve Su Sızdırmaz Durumu Var mı?...

Katlanır Cam Balkon Sistemleri, genel olarak yalıtım amaçlı sistemler değildir. Ancak gelişen teknik imkanlar ve talepler sonucunda, Katlanır Cam Balkon Sistemleri % 85 oranında yalıtım oranına ulaşmış durumdadır. Su tahliye bölmesi sayesinde, profil içinde kalan yağmur suyunu dışarı atmaktadır. Cam arası şeffaf fitillerin, çift taraflı iç ve dışta kullanımı ile rüzgar, ses ve toz yalıtımında en üst düzeye ulaşılmıştır. Camların birleşme noktalarında ki alüminyum kapaklar kademeli oluşu ile dış etkenlere karşı geçişi de engellemektedir.

9- Cam Balkon Sistemi Evimin İçinde Kullanabilir miyim?...

Yalıtım konusunda yapılan ileri çalışmalar, sistemi daha kullanışlı hale getirmiştir. Ancak ısı cam özelliği olmayan sistemlerde tek cam kullanılması, tamamen katlanır olması sebepleri ile evlerin içine dahil etmek için çok uygun değildir. Fakat müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, kendilerine gerekli teknik bilgiler verilerek benzer uygulamalar yapılmıştır.

10- Katlanır Cam Balkon Sistemi Belediye Açısından Sorun Oluşturur mu?...

Katlanır Cam Balkon sistemi, imar mevzuatına uygundur. Hiç bir şekilde bir izin veya ruhsat gerekmeden yapılabilir, bu konu ile ilgili danıştay kararı bulunmaktadır. Katlanır ve tamamı açılabilir bu sistem sorun teşkil etmeden güvenle uygulanabilir.

11- Cam Balkon Sistemleri Güvenli Ortamlar Oluşturur mu?...

Cam Balkon Sistemleri'nde temperli ve lamine güvenlik camları kullanılmaktadır. Altta ve üstte birbirinden bağımsız çalışan kilitler kullanılarak küçük çocuklarınızın sistemi kolayca açmalarına engel oluşturmaktadır.

12- Cam Balkon Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?...

Isı yalıtım değerinin iyi ya da kötü olmasını etkileyen en önemli eleman camdır. Çift cam ünitelerde kullanılan ısı kontrol camları sayesinde çok daha yüksek yalıtım değerleri sağlamak mümkündür. Bulunduğunuz konum itibariyle soğuk ve rüzgarlı bir yerleşim yerinde ikamet ediyorsanız bu durumda Isı camlı Cam Balkon modelini tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Cam alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir husus ise garanti süresidir.

13- Cam Balkon Sistemi Ne Kadar Sürede Yapılmaktadır?...

Sözleşme yapıldığından itibaren mevsim yoğunluğuna göre “7 ila15 İş Günü” içerisinde montaj ve teslimat yapılmaktadır.